Adrian Duszak na podium w Budaors Challenger Cup

Sezon rozgrywek Teqball pomimo pandemii powoli zaczyna się rozkręcać. Zawodnicy reprezentujący Warszawski TEQ Club wzięli udział w Turnieju Budaors Challenger Cup rozgrywanym na Węgrzech. Z najlepszej strony pokazał się Adrian Duszak, który zajął trzecie miejsce w grze singlowej.

Turniej odbył się 24 kwietnia w hali Aramis SE Futsal Csarnok w węgierskim Budaors. Zawodnicy rywalizowali wyłącznie w kategorii singlowej, a organizatorzy przygotowali dla zwycięzców pulę nagród w wysokości 2500$. O jak najlepsze miejsca rywalizowało łącznie 48 zawodników z takich krajów jak: Węgry, Francja, Rumunia, Kosowo, Belgia, Tunezja, Portugalia oraz Polska. Oprócz Adriana Duszaka, Bartłomieja Frańczuka i Karola Polesiaka, którzy reprezentowali Warszawski TEQ Club, w wydarzeniu udział wzięli również inni zawodnicy z Polski – Konrad Nowicki oraz Marek Pokwap.

W fazie grupowej wszyscy zawodnicy reprezentujący Warszawski TEQ Club poradzili sobie wzorowo, uzyskując awans do fazy pucharowej. Karol Polesiak po wyraźnym zwycięstwie 2:0 (12-7, 12-4) z Zsanett Janicsek (Węgry) w 1/32 finału, w kolejnej rundzie musiał uznać wyższość Lionela Beyer (Francja), przegrywając 0:2 (10-12, 6-12). 

Na ćwierćfinale swój udział w Turnieju zakończył Bartłomiej Frańczuk. Po zwycięstwie nad Barną Kovacsfi (Węgry) oraz Balazsem Katza (Węgry) nasz zawodnik zmierzył się Csaba Banyikiem (Węgry), aktualnym Mistrzem Świata Teqball w deblu. W emocjonującym pojedynku Bartłomiej Frańczuk przegrał 2:0 (5-12, 9-12), mogąc w ramach pocieszenia odnieść satysfakcję z wywalczonego miejsca wśród najlepszych ośmiu zawodników Budaors Challenger Cup.

Najlepiej spośród wszystkich reprezentantów Warszawskiego TEQ Clubu poradził sobie Adrian Duszak. Nasz kapitan pewnie poradził sobie w fazie grupowej i bez większych problemów dotarł do półfinału. W trakcie walki o finał z Martinem Csereklye (Węgry) Adrian Duszak odniósł jednak kontuzję i zmagając się z wyraźnym bólem musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 1:2 (7-12, 12-7, 1-12). W meczu o brązowy medal Adrian Duszak zmierzył się z Csaba Banyikiem, który wyeliminował w ćwierćfinale Bartłomieja Frańczuka. Nasz zawodnik pomimo kontuzji pokazał swoją nieustępliwość i wygrał po wyjątkowo zaciętym pojedynku 2:1 (12-11, 5-12, 13-11).

Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje i słowa uznania za pokazanie się z dobrej strony podczas Budaors Challenger Cup. Czekamy na kolejne wydarzenia Teqball, w tym oczywiście na Ząbki Teqball Challenger Cup w dniach 22-23 maja, którego Warszawski TEQ Club jest współorganizatorem.

X