Adrian Duszak z brązowym medalem Mistrzostw Świata!

Duży sukces i udowodnienie swojego jak najwyższego poziomu – tak w skrócie można podsumować występ Adriana Duszaka, podczas Mistrzostw Świata Teqball 2021, które odbyły się w dniach 8-11 grudnia na Arenie Gliwice. Zawodnik reprezentujący barwy Warszawskiego TEQ Clubu zdobył brązowy medal.

Podczas Mistrzostw Świata Teqball 2021, które w tym roku zostały zorganizowane w Polsce, Warszawski TEQ Club reprezentowało dwóch zawodników – Adrian Duszak oraz Bartłomiej Frańczuk. Obaj wystąpili w parze w kategorii Debla Mężczyzn, natomiast w Singlu Mężczyzn walkę o medale stoczył Adrian Duszak. Nasi zawodnicy rywalizację w Deblu Mężczyzn zakończyli na ćwierćfinale, w którym musieli uznać wyższość pary z Rumunii – Apor Györgydeák oraz Szabolcs Ilyes, późniejszych srebrnych medalistów w tej kategorii.

Z kolei Adrian Duszak sprawnie poradził sobie w fazie grupowej, wygrywając wszystkie swoje mecze, pokonując takich zawodników jak Luka Pilic (USA), Jonathan Olsen (Norwegia) czy Kirill Zemskov (RTA). W fazie pucharowej Adrian Duszak trafił na wyjątkowo silnych rywali – w 1/8 finału poradził sobie z Brianem Mengel Thomsenem (Dania), natomiast w 1/4 finału udowodnił swoją wyższość w pojedynku z faworyzowanym Serbem znanym chociażby z doskonałych występów podczas Józef Bem Chełm Trophy, Bogdanem Marojevicem.

W półfinale na Adriana Duszaka czekał Adam Blazsovics z Węgier – najbardziej utytułowany zawodnik Teqball w historii, obrońca tytułu Mistrza Świata. Pomimo ambitnej walki, ze zwycięstwa cieszył się przeciwnik reprezentanta Warszawskiego TEQ Clubu. W pojedynku o 3. miejsce Adrian Duszak nie pozostawił jednak złudzeń i po niezwykle pasjonującej pokonał Apora Györgydeáka z Rumunii.

Brązowy medal Adriana Duszaka to efekt całorocznej pracy i spełnienie jednego z celów funkcjonowania Warszawskiego TEQ Clubu. Obecność i jak najlepsze przygotowanie do Mistrzostw Świata reprezentantów Warszawskiego TEQ Clubu nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Sponsorów – szczególne podziękowania kierujemy do EBEJOT Development (Sponsor Główny), Restauracji Italiana (Sponsor) oraz JAKO (Sponsor Techniczny).

Fot. Jacek Prondzynski

X