Pełen sukcesów turniej Syrenka Teqball Summer Cup

Po majowym międzynarodowym turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup, polscy sympatycy Teqball mogli obserwować kolejny wielki turniej! W dniach 23-25 lipca na plaży MONTA Beach Volley Club w samym centrum Warszawy został rozegrany turniej Syrenka Teqball Summer Cup. Zawodnicy z całej Europy rywalizowali o zwycięstwo aż w pięciu kategoriach męskich i kobiecych. Reprezentanci Warszawskiego TEQ Clubu zdobyli cztery medale!

Syrenka Teqball Summer Cup to plażowy turniej Teqball, który został rozegrany w dniach 23-25 lipca w Warszawie. Był to pierwszy plażowy turniej Teqball w Europie, podczas którego zawodnicy rywalizować będą w aż w pięciu kategoriach. Do tej pory gracze rywalizowali na międzynarodowych Challengerach rywalizowali bez podziału na kategorie męskie i kobiece.

Organizatorem wydarzenia była Polska Fundacja Sportu i Kultury oraz Warszawski TEQ Club – jeden z pierwszych profesjonalnych klubów Teqball w Europie. Polska Fundacja Sportu i Kultury w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce, jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrany w maju dwudniowy turniej Ząbki Teqball Challenger Cup, który przyciągnął do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy. Pomysłodawcą oraz koordynatorem wydarzenia był Tomasz Zabielski – Prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz współzałożyciel Warszawskiego TEQ Clubu.

Wydarzenie odbyło się na terenach MONTA Beach Volley Club przy ulicy Generała Mariusza Zaruskiego 12 – praktycznie w samym centrum Warszawy, wzdłuż wiślanych bulwarów. To właśnie w tym miejscu rozgrywane są chociażby turnieje World Tour w siatkówce plażowej. Zawodnicy biorący udział w zawodach mogli podziwiać widok na Stadion Narodowy oraz panoramę Warszawy, co tym bardziej wpłynęło na wyjątkowość sportowej atmosfery wydarzenia.

Organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu Gminy Izabelin.

Organizatorzy mogli również liczyć na wsparcie firmy EBEJOT, uznanego dewelopera realizującego inwestycje mieszkaniowe głównie na warszawskim Ursusie, który jest również głównym sponsorem Warszawskiego TEQ Clubu. Turniej dofinansowany był także ze środków budżetu Państwa w ramach programu Sport dla Wszystkich, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podobnie jak podczas majowego turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup udział w wydarzeniu wzięli czołowi zawodnicy z Polski i Europy, na czele z kadrą Rumunii oraz Węgier – w tym momencie najsilniejszą reprezentacją Teqball na świecie. Podczas turnieju obecni byli również Bartłomiej Frańczuk (mistrz Polski Teqball na hali) oraz Adrian Duszak (mistrz Polski Teqball na plaży oraz wicemistrz świata na hali), którzy reprezentują aktualnie Warszawski TEQ Club.

Nasi reprezentanci nie zawiedli i zdobyli podczas turnieju cztery medale! Duże brawa należą się Justynie Bartman, która wywalczyła brązowy medal w kategorii Singla Kobiet oraz srebrny medal w kategorii Debla Kobiet, gdzie tworzyła parę z Zsanett Janicsek – reprezentantką Węgier.

Ze swojego występu może być zadowolona również para deblowa Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk. Nasi zawodnicy walczyli w finale Debla Mężczyzn, w którym rywalami reprezentantów Warszawskiego TEQ Clubu byli Csaba Banyik oraz Balazs Katz z Węgier – przeciwnicy okazali się jednak lepsi i Adrian z Bartłomiejem mogli cieszyć się ze srebrnego medalu.

Bartłomiej Frańczuk pokazał się również z bardzo dobrej strony w kategoii Singla Mężczyzn, gdzie w meczu o 3. miejsce pokonał Patryka Kamińskiego i mógł dorzucić do swojej kolekcji brązowy medal. Warszawski TEQ Club reprezentowali także: Grzegorz Staśkiewicz, Karol Polesiak, Laura Samojłowicz oraz Zuzanna Nikisz.

Przed naszymi zawodnikami kolejne wyzwania! Już w dniach 6-7 sierpnia w Sosnowcu zostaną rozegrane II Plażowe Mistrzostwa Polski, na których na pewno obecna będzie silna reprezentacja Warszawskiego TEQ Clubu.

Fot. Jacek Prondzyński

X