Profesjonalny Klub Teqball

Warszawski TEQ Club – tak brzmi nazwa jednego z pierwszych w Europie profesjonalnych klubów Teqball. Po wielu miesiącach przygotowań udało się skupić w jednym miejscu najlepszych zawodników tej dyscypliny w Polsce, fachowców z dziedziny treningu i szkolenia oraz ekspertów specjalizujących się w obszarze zarządzania w sporcie.

Głównym celem powstania klubu jest zapewnienie czołowym zawodnikom Teqball w Polsce możliwie jak najlepszych warunków do treningu i sportowego rozwoju. Za realizację tych założeń w dużej mierze odpowiadać będą przede wszystkim Jacek Bednarz i Tomasz Zabielski – odpowiednio Prezes oraz Wiceprezes Warszawskiego TEQ Clubu.

Jacek Bednarz to były zawodnik takich klubów jak Legia Warszawa czy Ruch Chorzów, który po zakończeniu kariery sportowej pełnił rolę m.in. prezesa Wisły Kraków oraz Elany Toruń. Łącząc siły z Tomaszem Zabielskim, jednym z największych autorytetów w kwestii organizacji projektów sportowych w Polsce wspólnie doprowadzili do powstania Warszawskiego TEQ Clubu.

Najważniejszą rolę w klubie pełnią oczywiście zawodnicy. Warszawski TEQ Club reprezentować będą Adrian Duszak, aktualny wicemistrz świata Teqball w grze singlowej oraz Bartłomiej Frańczuk, mistrz Polski w singlu i deblu. Solidną kadrę współtworzą ponadto Grzegorz Staśkiewicz i Karol Polesiak. Warszawski TEQ Club może śmiało wskazywać na swoją siłę dzięki mocnej reprezentacji kobiet, w skład której wchodzą: Justyna Bartman, Alicja Bartnicka czy Laura Samojłowicz.

Warszawski TEQ Club ma duże ambicje i śmiałe plany na przyszłość, koncentrując się na promocji Teqball. Jednym z najbliższych celów jest organizacja międzynarodowego turnieju “Ząbki Teqball Challenger Cup 2021”. Zachęcamy do obserwowania kanałów komunikacji Warszawskiego TEQ Clubu, gdzie regularnie będą udostępniane informacje dotyczące planów oraz funkcjonowania organizacji.

Fot. Piotr Kucza/FotoPYK

X