Udział zawodników Warszawskiego TEQ Clubu w Budapest Challenger Cup

Po całkiem udanym występie w turnieju “BP Teqers Challenger Cup” nasi zawodnicy wzięli udział w “Budapest Challenger Cup” rozgrywanym 2 maja 2021 roku. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w formule deblowej, a Warszawski TEQ Club reprezentowali Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk. Nasi zawodnicy zakończyli zmagania na etapie ćwierćfinału, znajdując się wśród najlepszych ośmiu par turnieju.

W fazie grupowej nasi zawodnicy zmierzyli się z dwoma innymi parami. Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk pewnie poradzili sobie w dwóch meczach tego etapu. W pierwszym swoim meczu pokonali 2:0 (12-8, 12-3) parę z Węgier którą tworzyli Gergő Dombai oraz Márió Farkas. W drugim swoim meczu grupowym pomimo porażki w pierwszym secie reprezentanci Warszawskiego TEQ Clubu pokonali 2:1 (8-12, 12-9, 12-8) zawodników z Rumunii Tamasa Kovacsa oraz Zsolta Lazara.

Po wyjściu z pierwszego miejsca ze swojej grupy eliminacyjnej w 1/8 finału na naszych zawodników czekali Adam Toronyi oraz Patrik Szatmari z Węgier. Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk odnieśli wyraźne zwycięstwo 2:0 (12-4, 12-6). Reprezentanci Warszawskiego TEQ Clubu uzyskali dzięki temu awans do ćwierćfinału, gdzie zmierzyli się z Adamem Bako oraz Soma Fordosem z Węgier. Rywale okazali się jednak dysponować wyraźnie dobrą dyspozycją, pokonując naszych zawodników 0:2 (2-12, 8-12).

Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk mogli cieszyć się z miejsca wśród najlepszych ośmiu par turnieju Budapest Challenger Cup. Oprócz naszych reprezentantów w wydarzeniu udział wzięła również inna para z Polski – Konrad Nowicki i Marek Pokwap nie uzyskali awansu z fazy grupowej. Udział w tego typu wydarzeniach umożliwia budowanie jak najlepszej formy naszym reprezentantom przed najważniejszymi imprezami w tym roku, jakimi są Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata.

X