W Całkowitej gotowości na IV Mistrzostwa Polski Teqball!

Zawodnicy reprezentujący Warszawski TEQ Club w dniach 23-24 października powalczą o jak najlepsze miejsca w IV Mistrzostwach Polski Teqball. Wydarzenie zostanie zorganizowane na Arenie Gliwice, jednej z najnowocześniejszych hal sportowych w Europie! Uczestnicy rywalizować będą aż w pięciu kategoriach – będzie to doskonała okazja do poznania Teqball!

IV Mistrzostwa Polski to halowy turniej Teqball, który zostanie zorganizowany w dniach 23-24 października na Arenie Gliwice – jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w naszym kraju. Możliwość udziału w wydarzeniach organizowanych w takich miejscach jest idealną okazją do przedstawienia szerszej publiczności naszych Partnerów, na czele z firmą EBEJOT Development (Sponsor Główny) czy JAKO (Sponsor Techniczny).

Turniej zostanie rozegrany w pięciu kategoriach – zawodnicy powalczą o medale w Singlu Kobiet i Mężczyzn, Deblu Kobiet i Mężczyzn oraz Deblu Mieszanym. Teqball ciągle się rozwija, a wyodrębnienie tylu kategorii jest kolejnym krokiem w ewolucji dyscypliny. W Mistrzostwach Polski udział weźmie silna reprezentacja Warszawskiego TEQ Clubu – o medale powalczą: Bartłomiej Frańczuk, Adrian Duszak, Karol Polesiak, Grzegorz Staśkiewicz, Alicja Bartnicka, Zuzanna Nikisz oraz Justyna Bartman.

W 2020 roku Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie, a zdecydowanym zwycięzcą został Bartłomiej Frańczuk, który triumfował zarówno w kategorii singlowej oraz deblowej w parze z Adrianem Duszakiem. Zawodnicy reprezentujący aktualnie Warszawski TEQ Club, są wymieniani jako główni kandydaci do walki o jak najwyższe miejsca. Jesteśmy przekonani, że wszyscy nasi reprezentanci pokażą się z jak najlepszej strony!

Organizatorem wydarzenia jest Polska Fundację Sportu i Kultury , wspierana przez Polski Związek Teqall. Polska Fundacja Sportu i Kultury na czele z Prezesem organizacji Panem Tomaszem Zabielskim w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrane w tym roku międzynarodowe turnieje Ząbki Teqball Challenger Cup oraz plażowy Syrenka Teqball Summer Cup, które przyciągnęły do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy – realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Turniej współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta w Gliwicach.

Celem turnieju jest również upamiętnienie osoby Maurycego Beniowskiego, a wydarzeniem towarzyszącym będzie towarzyski mecz futsalu pomiędzy reprezentacją Polski oraz Węgier. Podczas spotkania wspominać będziemy Powstanie Węgierskie z 1956 roku – niezwykle istotnej z punktu widzenia naszej historii daty. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie również ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Październik to idealny czas na udział w tego typu wydarzeniach. Sporty halowe podbijają serca każdego sympatyka ciekawych widowisk i potrafią wzbudzić wiele pozytywnych emocji. Warto zatem poznać ten ciekawy sport oraz samemu spróbować swoich sił – wydarzenie jest jak najbardziej polecane również dzieci i młodzieży. Z wydarzenia planowana jest również transmisja na żywo na profilu Facebook Polskiego Związku Teqball – kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 24 października.

Fot. Marcin Szymczyk

X