Zapowiedź – Ząbki Teqball Challenger Cup 2021

Po kilku tygodniach przygotowań w dniach 22-23 maja odbędzie się turniej “Ząbki Teqball Challenger Cup 2021”. Impreza pierwotnie planowana była na 17-18 kwietnia, jednak z powodu obostrzeń wydarzenie zostało przesunięte na wskazany termin. Swój udział w Ząbkach potwierdzili czołowi zawodnicy Teqball z całej Europy, na czele z aktualnymi medalistami Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie!

Turniej organizowany jest przez Polską Fundację Sportu i Kultury, Warszawski TEQ Club oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach. Dla Warszawskiego TEQ Clubu jest to szczególne wydarzenie, gdyż wspomniany Turniej będzie stanowił oficjalny początek i kamień milowy świadczący o rozpoczęciu działalności przez Klub – jednej z pierwszych tego typu profesjonalnych organizacji Teqball w Europie.

Zawodnicy biorący udział w Turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup 2021 przyjeżdżają jako członkowie reprezentacji narodowej swoich krajów. Dla uczestników wydarzenia będzie to jeden z etapów przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata Teqball. W turnieju udział biorą reprezentanci: Polski, Węgier, Tunezji, Belgii, Francji, Rumunii oraz Czech.

Turniej “Ząbki Teqball Challenger Cup” organizowany jest na Hali Sportowej znajdującej się przy zbiegu ulic Dzikiej oraz Andersena w Ząbkach. Nowoczesny obiekt przynależy do świeżo wybudowanego kompleksu Szkoły Podstawowej Nr 3 i został oddany do użytku pod koniec 2020 roku. Hala Sportowa w Ząbkach jest także główną bazą szkoleniową zawodników reprezentujących Warszawski TEQ Club.

Organizacja wydarzenia z tak dużym rozmachem możliwa jest dzięki wsparciu Partnerów i instytucji publicznych. Przede wszystkim należy wspomnieć, iż turniej współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu Miasta w Ząbkach.

Ponadto Patronat nad wydarzeniem objęli:

  • Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik
  • Burmistrz Miasta Ząbki – Małgorzata Zyśk
  • Prezes PZTEQ – Michał Listkiewicz

Układ meczów można sprawdzić na stronie wydarzenia: TUTAJ

Pomimo, iż sytuacja związana z pandemią koronawirusa uniemożliwi udział publiczności, na kanale Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, która jest Organizatorem wydarzenia, zaplanowano realizację transmisji na żywo z meczów finałowych, które odbędą się w niedzielę 23 maja od godziny 14:30 do 19:30.

X